10. 09. 2020

30 let Portálu na 30 stranách

Už 30 let jsme na hlavu, 30 let vydáváme knihy na hlavu a rovnou třicítku našich klíčových témat a autorů představuje i výroční publikace, kterou jsme připravili pro naše věrné čtenáře i širokou veřejnost. 30 let je nejen v životě nakladatelství dlouhá doba a rádi bychom touto publikací připomněli to nejžádanější a nejpodstatnější z naší produkce, historické i současné.

#uz30letjsmenahlavu nakladatelství Portál Psychologické komiksyZe čtenářů, kteří se učili číst v našich dětských knihách, jsou dnes třeba už rodiče, kteří se mohou poohlížet po titulech o výchově a rodičovství. Profesionálové v oborech jako je psychologie, psychoterapie nebo psychiatrie v ní naleznou důvěrně známá témata, ale možná je překvapí zpracování formou komiksu. A naopak fanoušci komiksu zjistí, že pomocí bublin dokážeme prezentovat třeba právě Úvod do psychologie. Mnozí pedagogové znají Portál z dob svých studií, kdy naše publikace tvořily významnou část doporučené literatury. A dnes mohou při své práci v mateřských, základních nebo středních školách čerpat z novinek, které sledují, nebo dokonce určují nové trendy ve výuce, ve výchově nebo třeba v pedagogice volného času.

#uz30letjsmenahlavu nakladatelství Portál autismus Matej maluje mapyNaší doménou jsou i témata v literárním vesmíru menšinová, speciální pedagogika, logopedie, autismus nebo třeba paliativní péče. Že vydávání takých titulů může být ekonomicky trošku na hlavu? Možné to je, ale u nás existenci a trvalou dostupnost takových titulů považujeme za nezbytnou.

Věnujeme se však i tématům o něco bližším hlavnímu literárnímu proudu, spiritualitě, osobnímu rozvoji a rádcům pro mládež. Autoři jako salesián Ladislav Heryán, zvaný „kněz undergroundu", světově proslulý Guy Gilbert, oblíbený Bruno Ferrero, populární a uznávaný Marián Jelínek nebo třeba neortodoxní Karel Nešpor, ti všichni promlouvají ke svým čtenářům ze stránek našich knih, které mají duši. A pro náročné okamžiky dětství nebo dospívání podáváme pomocnou ruku - knihu v titulech jako Jak přežít, když nerozumím emocím nebo Jak přežít šikanování.

#uz30letjsmenahlavu nakladatelství Portál Petr Horáček Nedílnou součástí jsou knihy prověřené věkem, jako jediné nakladatelství se věnujeme systematickému publikování děl klasiků humanitní vzdělanosti, Carla Gustava Junga, Sigmunda Freuda, Ericha Fromma, Marie Montessori a mnoha dalších.

Ani dětští čtenáři nezůstali při našem ohlédnutí opomenuti, publikace připomíná například současnou hvězdu ilustrovaných knih pro děti Petra Horáčka, pokračovatelku v tradicích severské literatury pro děti Fridu Nilsson anebo stálice české dětské literatury Zuzanu Pospíšilovou a Danielu Krolupperovou.

#uz30letjsmenahlavu nakladatelství Portál Ladislav HeryánKaždou dvoustranu s tématem či autorem komentují svými krátkými vyznáními známé a uznávané osobnosti, kterým jsou naše knihy nějakým způsobem blízké, mají pro ně zvláštní význam, nebo se výrazně zapsaly do jejich života. O výjimečnosti knih francouzského výtvarníka a spisovatele Hervé Tulleta mluví překladatel Viktor Janiš, široký záběr a velkou praktickou použitelnost Šimonových pracovních listů chválí ilustrátorka a speciální pedagožka Patricie Koubská a historik a kněz Tomáš Petráček přidal svůj pohled na tvorbu a osobnost Ladislava Heryána.

Zkrátka, je to taková naše třicetistránková vizitka a najdete v ní průřez toho, co za těch 30 let dělá Portál Portálem. Publikace není určena k prodeji, nemůžete si ji objednat na e-shopu, ale určitě ji seženete v obou našich pražských knihkupectvích v Klapkově a Jindřišské ulici a u některých dalších dobrých knihkupců. 

Prohlédněte si našich 30
nejprodávanějších knížek na hlavu!