Pilíře, na kterých stojíme

V Portále se zabýváme více než třiceti tématy, ale těchto šest následujících tvoří pevný základ, ze kterého rosteme. Prostě naše kořeny.

Seberozvoj

Víme už, že člověk se rozvíjí i osobnostně celý život. Někoho baví trénovat paměť, logiku, schopnost hrát si se slovy, jiný potřebuje zlepšit psychickou odolnost nebo zvládnout úzkost. Rozumíme i těm, kteří se nespokojí s komfortní zónou a rozhodli si posunout dál své vztahy, komunikaci, náhled na vlastní minulost. I pro nevěrníky tu máme možnost rozvoje! A taky jsou zde jedinci, stejně jako my „na hlavu“, kteří připravují programy pro děti i dospělé – na tábor či pro deštivé odpoledne pro ně vydáváme zásobárny her.

Duševní zdraví

Mít či nemít, to je oč tu běží…Když duševní zdraví máme, měli bychom se o něj hezky starat jako o pokojíček. Uvést se do pohody, rovnováhy a soustředění, sednout si a přečíst si milé příběhy. Když ale naše duše začne chřadnout, potřebujeme rozumět, co se nám děje. Myslíme na všechny, kdo se potkali s depresí, obsedantně-kompulzivní poruchou, hraniční poruchou osobnosti nebo vyhořením. Aby se jim dařilo lépe, dokonce i když jsou přesvědčeni, že pomoc nepotřebují.

Výchova pevně a s laskavostí

Ruku na srdce, kdo vás vychoval? Maminka a tatínek? Učitelka ve školce? Profesor na univerzitě? Nebo vás nejvíc formovaly těžkosti, které jste zvládli? Ať už jste rodič speciálního dítěte nebo učitel, čekáte miminko nebo vypouštíte mláďata z hnízda, jsme tu pro vás. Naše knihy učí, jak dávat hranice dětem s láskou. Třeba když vychováváte drogou ohrožené kluky a jste řádová sestra.

Psychologie otevřená pro všechny

Otec psychologie Carl Gustav Jung řekl: „Kdo se dívá jen směrem ven, sní. Kdo pohlíží dovnitř, probouzí se.“ Objevujeme tedy dosud nevydaná nebo již nedostupná díla klasiků, kteří zkoumají svět „zevnitř“. Staráme se o rozvoj těch, kteří se starají o duši, nebo psychologii studují.  Ale psychologie je prostě nesmírně zajímavá i pro laiky – jak dopadly nejrůznější experimenty, kdo je psychopat, existují opravdu zlí lidé? Zvláštní slabost máme pro povídky a romány z prostředí psychoterapie, protože dobré vyprávění má vždycky s psychologií něco společného.

Moderní spiritualita

V době tekuté modernity chceme poskytnout zdroj inspirace a potravy pro duši pro ty, kdo hledají, chtějí se ponořit hluboko do sebe a možná i pochybují. Na pomezí duchovní sféry a psychologie, na okraji katolické církve, v rabínské moudrosti, při péči o umírající – tam všude hledáme jiskry Ducha, který vane, kam chce.

Zábavné učení

Prý že nečtou! Prý koukají pořád na ty internety! Ale kdeže…Děti milují příběhy a jako houby nasávají všechno nové s nadšením. Myslíme na ně, aby jim každá knížka přinesla kromě napětí a dobrodružství i něco navíc. Udělají si herbář! Odhalí tajemství barokních soch! Stanou se z nich kouzelníci! Vyřeší záhadu! Nevadí, že teprve louskají první slova, první čtení pro ně bude zážitek. Pokročilí čtenáři u nás nedostanou žádný literární fast-food, ale kvalitní pestrou stravu humoru, fantazie a porozumění pro jejich svět. Zadrhávají se jim mluvidla? My je rozuzlujeme. Dětem a teenagerům poradíme, jak přežít, když se nedaří. A škarohlídům říkáme, že čtenářem se člověk stává i četbou komiksu!

Prohlédněte si našich 30
nejprodávanějších knížek na hlavu!