19. 06. 2020

Zbláznění je komiksový příběh o mánii, depresi a životě vůbec.

Tradiční téma portálovských knih v netradiční formě. Ellen Forney je výtvarnice a bylo pro ní přirozené svůj životní příběh vylíčit prostřednictvím obrázků a bublin. Téma duševního onemocnění a jeho destigmatizace se tak může dostat k dalšímu okruhu čtenářů.

Bipolární porucha anebo postaru maniodepresivní psychóza je diagnóza, která výtvarnici Ellen Forney změnila život. Napsala a nakreslila svůj příběh bez příkras a se všemi špatnými rozhodnutími, ale i s humorem, nadhledem a touhou najít vyrovnanost i s nálepkou "zbláznění". Nesmírně silné vyprávění zdánlivě lehkou formou o podstatných chvílích života.

Nádavkem v knize najdete ještě spoustu faktů a navíc vás to ponoukne k přemýšlení. Dozvíte se, jak se svou diagnózou bipolární poruchy (dříve se jí říkalo maniodeprese) nejdříve bojovala, pak se jí bránila, zkusila i vyjednávání, aby nakonec prošla k přijetí. Kromě odlehčeného stylu kresby vás porazí i její nadhled a humor, se kterým komentuje stadia svého vyrovnávání se s nemocí. Poznáte temné kouty depresivních epizod, stejně jako ničivě výbušnou energii mánie. Ellen se netají ani se svými chybami, autentické vyprávění zabrousí na večírky umělců, triatlonový závod i rodinné setkání.

Tenhle zážitek si nenechte ujít! Takto vypadá náš pilíř psychologie otevřená pro všechny v praxi!


Prohlédněte si našich 30
nejprodávanějších knížek na hlavu!